Bir Eğitimci Gelişir Bin Engel Aşılır

Bir Eğitimci Gelişir Bin Engel Aşılır

Bir Eğitimci Gelişir Bin Engel Aşılır

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (Bakka) 2019 yılı teknik destek programı kapsamında desteklenen “Bir Eğitimci Gelişir Bin Engel Aşılır” projesi ile Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Spor Kulübü Derneği bünyesinde bulunan 15 gönüllü eğiticiye eğitim semineri veriliyor.

Eğitim seminerine Hanımefendi Uzm. Dr. Beyhan Güner ve beraberinde İl Emniyet Müdürü eşi Arzu Vural ile Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Spor Kulübü Derneği Başkanı Berna Şengün katıldı.

Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Spor Kulübü Derneğinin eğitim faaliyetlerini sürdürdüğü Engelsiz Sanat Evinde Eğitim Koordinatörü Bircan Kavlak tarafından verilen ve 12 gün süreyle devam edecek olan eğitim semineri teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir.

Kişisel eğitim, otizmi anlamak, otizmin tanımı, tarihçesi, çeşitleri, otizmli çocuklarla yapılan çalışmalar, otizmli çocuğa sahip aile ile iletişim, davranış profilini çıkartma ve davranış problemleriyle başa çıkma yolları gibi konuların verildiği eğitimin sonunda 15 eğitimciye “Uygulayıcı Eğitim Sertifikası” verilecektir.

E-Mail İle Paylaş // Whatsapp'da Paylaş